Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

2 – 8 Kwiecień 2023 r.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ


Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, czyli czas, w którym Pan Jezus oddał swoje życie z miłości do człowieka. Wspominamy, jak Chrystus wjechał na osiołku do Jerozolimy witany przez wielu ludzi: młodych i starszych, dzieci i ich rodziców. Wszyscy wołali: „Hosanna Synowi Dawida!”. Także i my dzisiaj powitajmy Pana Jezusa, który pragnie być z nami podczas Mszy Świętej. Otwórzmy serca i prośmy Dobrego Pana, abyśmy dobrze przygotowali się na święta Jego zmartwychwstania.
Błogosławieństwo palm będzie miało miejsce podczas każdej Mszy świętej.

HYMNEM DO DUCHA ŚWIĘTEGO PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ ROZPOCZYNAMY PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, KTÓRE POPROWADZI KS. JÓZEF BOBEŁ, MISJONARZ ZE ZGROMADZENIA ŚWIĘTEJ RODZINY.
Serdecznie witamy go w naszej parafialnej Wspólnocie, życząc obfitości łask Bożych, Światła Ducha Świętego oraz wstawiennictwa naszych Świętych Patronów. Wszystkim Parafianom życzę głębokiego i owocnego przeżycia Rekolekcji.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

O godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” warto przeczytać między innymi o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia oraz o tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieje milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych. POLECAMY „GOŚĆ EXTRA” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej oraz „MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY”. W GAZETCE „PRZYJAŹŃ” – artykuły i Ogłoszenia związane z Wielkim Tygodniem.

W tygodniu

Rekolekcje parafialne zakończą się w Wielką Środę podczas każdej mszy świętej, z udzieleniem Błogosławieństwa Rekolekcjonisty. Można uzyskać odpust zupełny.

W PONIEDZIAŁEK i W ŚRODĘ PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ ZOSTANIE PRZEPROWADZONA PRZEZ KSIĘDZA REKOLEKCJONISTĘ KOLEKTA na potrzeby misyjne Zgromadzenia Świętej Rodziny.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W CZASIE REKOLEKCJI:
W Niedzielę Palmową pół godziny przed każdą mszą świętą. W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę pół godziny przed mszą świętą rano i wieczorem. Spowiedź święta dla dzieci szkolnych – w czasie rekolekcji we wtorek.

TRIDUUM SACRUM W NASZEJ PARAFII

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

W TRIDUUM ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZYSKANIA ODPUSTU ZUPEŁNEGO przez wszystkich, którzy wypełniwszy zwykłe warunki odpustu wypełnią następujące dzieła:
► w Wielki Czwartek: udział we Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”;
► w Wielki Piątek: pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego;
► w Wielką Sobotę: udział w nabożeństwie Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W CZASIE TRIDUUM
Wielki Czwartek od 16.30 do 17.30;
Wielki Piątek od 15.30 do 17.00; od 20.00 do 22.00.
Wielka Sobota od 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 17.00.

WIELKI CZWARTEK
Jest to Pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Biorąc udział we Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej, najściślej jednoczymy się z Chrystusem. Celebracja ta upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa
18.00 MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ.
ADORACJA W KAPLICY WYSTAWIENIA ZWANĄ CIEMNICĄ do 21.00.
Kolekta w Wielki Czwartek przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.

WIELKI PIĄTEK
Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. W tym dniu zachowujemy post ścisły: całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby pełnoletnie aż do sześćdziesiątego roku życia nie mają dyspensy; zachęca się także pozostałych, zwłaszcza młodsze pokolenie, do zachowania tego postu.
10.00 Droga krzyżowa dla dzieci.
15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (początek Nowenny).
17.15 Nabożeństwo Drogi krzyżowej.
18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.
Kolekta Wielkiego Piątku przeprowadzona będzie na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą.

Po zakończonych Obrzędach będzie Czuwanie przy Bożym Grobie. Wierni niech adorują Jezusa w Bożym Grobie w modlitewnej zadumie, rozważając Zbawcze Dzieło Odkupienia.

Od godz. 19.30 do 22.00 przy Bożym Grobie będzie straż honorowa, którą tworzyć będą:
19.30 Panie w strojach regionalnych.
20.00 Ministranci i Młodzież.
20.30 Górnicy i Ochotnicza Straż Pożarna.
21.00 Rodziny Domowego Kościoła.
21.30 Rada Parafialna.
22.00 Nabożeństwo na zakończenie Adoracji.

WIELKA SOBOTA
Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.
8.00 Rozpoczęcie całodziennej adoracji przy Bożym Grobie.
10.00 Adoracja dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z poświęceniem pokarmów na stół wielkanocny.
12.00 i 16.00 Święcenie pokarmów na stół wielkanocny.
19.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
20.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ z procesją rezurekcyjną.

SERDECZNIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH PARAFIAN DO UDZIAŁU W LITURGII ŚWIATŁA WE MSZY ŚWIĘTEJ WIGILII PASCHALNEJ. Przynieśmy świecę oraz wodę w odpowiednim naczyniu. Zapalone świece poniesiemy w czasie Procesji Rezurekcyjnej, a potem Światło Zmartwychwstałego Pana zanieśmy do naszych domów i mieszkań. Z kolei wodą święconą pokropimy rankiem, przed Śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną wszystkich domowników oraz całe mieszkanie.
NA PROCESJĘ REZUREKCYJNĄ ZAPRASZAM: Górników w galowych mundurach do baldachimu i do sztandaru, wszystkie Poczty Sztandarowe, Panie w strojach regionalnych, Służbę Liturgiczną.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Inne Ogłoszenia

KANCELARIA PARAFIALNA W WIELKIM TYGODNIU CZYNNA BĘDZIE:
w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę od godz. 7.30 do 9.00. Od Wielkiego Czwartku Kancelaria będzie nieczynna.

OD WIELKIEGO PIĄTKU ROZPOCZNIEMY NOWENNĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: w Wielki Piątek o 15.00 (w Godzinie Ukrzyżowania, w czasie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego); w Wielką Sobotę o godz. 19.30; w I i II Święto w ramach Nieszporów; a od wtorku do soboty po mszy św. wieczornej (w środę po mszy św. rano).

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W sobotę 1 kwietnia ks. wikary Marek Fenisz obchodzi swoje urodziny. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych. Msza Święta w intencji Solenizanta zostanie odprawiona w sobotę 1 kwietnia o godzinie 17.00. Do udziału w tej Mszy świętej serdecznie zapraszam Parafian, w szczególności zaś młodzież katechizowaną przez księdza wikarego /zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, młodzież z Grupy piątkowej/ oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczną się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową i trwać będą do Wielkiej Środy. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Józef Bobeł, misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny.
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE odbędą się w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę. Nauki rekolekcyjne dla dzieci szkolnych wygłosi ks. wikary Marek Fenisz.

 

ZAPROSZENIE MŁODZIEŻY NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MŁODYCH DO KATEDRY CHRYSTUSA KRÓLA W KATOWICACH
Bracia i Siostry! Droga Młodzieży!
Niedziela Palmowa przez wiele lat była w naszej archidiecezji świętem młodego Kościoła, który spotykał się w katedrze, by w duchu wiary rozpocząć wspólnie przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Także w tym roku zapraszam młodzież w niedzielę 2 kwietnia br. na godz. 14.00 do katedry Chrystusa Króla w Katowicach.
Zapraszam wszystkich młodych, w tym tworzących w parafiach młodzieżowe grupy i wspólnoty, członków ruchów i stowarzyszeń. Niech katedra będzie miejscem spotkania, modlitwy i wzrostu nas wszystkich.
Do koncelebrowania Mszy św. w intencji młodzieży w Niedzielę Palmową Młodych zapraszam księży katechetów i duszpasterzy młodzieży.
Mam nadzieję, że to spotkanie młodych przy ołtarzu katedralnym – z palmami w rękach – stanie się dla nich okazją do uroczystego wyznania wiary, znakiem świadomej decyzji pójścia za Chrystusem, na którym staramy się budować swoją przyszłość, za którym pójdziemy na Golgotę i z którym spotkamy się u wejścia do pustego grobu.
Z pasterskim błogosławieństwem
† Wiktor Skworc Arcybiskup Metropolita Katowicki
Katowice, 16 marca 2023 r.

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE 1 – 5 KWIECIEŃ 2023 ROK

NIEDZIELA 2.04.2023r. – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Sobota 1.04. 17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.
7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.
15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.
17.00 NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN, OJCÓW.

PONIEDZIAŁEK 3.04.2023r. – WIELKI PONIEDZIAŁEK

7.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.
8.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas IV, V i VI szkoły podstawowej.
10.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas I, II i III szkoły podstawowej.
14.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz Liceum.
17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.
18.00 NAUKA STANOWA DLA KOBIET, MATEK.

WTOREK 4.04.2023r. – WIELKI WTOREK

7.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.
8.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas IV, V i VI szkoły podstawowej.
10.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas I, II i III szkoły podstawowej.
14.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz Liceum.
17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.

ŚRODA 5.04.2023r. – WIELKA ŚRODA

7.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.
8.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji dla uczniów klas od IV do VIII SP i LO.
9.30 Msza św. na zakończenie rekolekcji dla uczniów klas od I do III SP.
15.00 NAUKA REKOLEKCYJNA DLA 5 i 6-CIO LATKÓW.
17.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną ogólną.

SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH W CZASIE REKOLEKCJI Codziennie: rano i wieczorem pół godziny przed mszą świętą.

TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

18.00 MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ.
Kolekta na kwiaty do Bożego Grobu.
Adoracja w Kaplicy Wystawienia zwaną Ciemnicą do 20.00.

WIELKI PIĄTEK

10.00 DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI SZKOLNYCH i PRZEDSZKOLNYCH
(dzieci przynoszą ze sobą krzyżyki).
15.00 NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
17.15 NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ.
18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.
Kolekta na Boży Grób w Jerozolimie i na Ziemię Świętą.
19.30 CZUWANIE PRZY BOŻYM GROBIE.
22.00 NABOŻEŃSTWO NA ZAKOŃCZENIE ADORACJI.

WIELKA SOBOTA

8.00 Rozpoczęcie Adoracji przy Bożym Grobie.
10.00 Adoracja dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z poświęceniem pokarmów na stół wielkanocny.
12.00 ŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY.
16.00 ŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY.
19.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
20.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

WIELKI CZWARTEK od 16.30 do 17.30.
WIELKI PIĄTEK od 15.30 do 17.00 oraz od 20.00 do 22.00.
WIELKA SOBOTA od 8.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 17.00.

 

Swego czasu w naszej parafii organizowana była zbiórka charytatywna dla małego Mikołajka z Jedłownika. Akcja ta polegała na zbiórce nakrętek i drobnych pieniążków. Obecnie chcielibyśmy w ten sam sposób pomóc Zuzi, córce Katarzyny i Andrzeja Szymczyków. Przez wiele lat należeli do naszej parafii; tutaj też Zuzia w roku 2021 była w I Komunii Świętej. Ze względu na Zuzię, państwo Szymczykowie musieli się przeprowadzić na większe mieszkanie (mieszkają obecnie przy ulicy Poznańskiej i należą do parafii pod wezwaniem Świętej Katarzyny w Jastrzębiu Górnym).
Nasza parafia włącza się do akcji, która ma szerszy zasięg. Do akcji pomocy przyłączyła się grupa wolontariuszy z Rybnika i Wodzisławia, którzy już od dłuższego czasu wspierają leczenie chorych dzieci. Ich podopiecznym był między innymi wspomniany Mikołaj z Wodzisławia (Jedłownika) oraz Leon z Rybnika. Grupa ta zawsze wspiera w jednej akcji dwoje dzieci: dwa miesiące temu zaczęli zbiórkę dla Samuela, a od tego miesiąca dołączyła do niego Zuzia.
Pomoc polega na zbiórce pieniążków, nakrętek oraz rowerów na licytację. Organizatorzy Akcji starają się wspólnie rozszerzać akcje i sposoby pomocy tym dzieciom. Akcja ta odbywa się w całym okręgu: Wodzisław, Rybnik, Racibórz, a od marca br. skierowali prośby do parafii, szkół, przedszkoli, zakładów pracy na terenie naszego miasta. Całkowity dochód z licytacji i zbiórek we wszystkich miejscowościach będzie przeznaczony na leczenie tej dwójki wspaniałych maluchów.
Samuel i Zuzia chorują na tę samą chorobę: złośliwy nowotwór mózgu z licznymi przerzutami do całego organizmu. Jesteśmy wdzięczni za każdą nawet najmniejszą pomoc!

Tak jak w przypadku Mikołajka, pieniążki można wrzucać do skarbonki, która znajduje się przy bocznym ołtarzu (po lewej stronie); można też zostawiać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Nakrętki – proszę przekazywać także w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; można też zostawiać w reklamówkach, w workach przy probostwie.

MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA – PAPIEŻA LEONA XIII
Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

 

Nauki Przedmałżeńskie:

Dni Skupienia:
Poradnia Życia Rodzinnego – należy umówić się telefonicznie: 534 123 470 – dotyczy narzeczonych TYLKO z naszej parafii (ewentualnie tych par, które w naszym kościele będą zawierali sakramentalny związek małżeński).

INTENCJE MSZALNE

Sobota 1.04.2023r. – Dzień powszedni – I sobota miesiąca
7.00 Do Niepokalanego Serca Maryi w intencji Róż Różańcowych naszej parafii.
16.00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
16.45 NABOŻEŃSTWO.
17.00 Do Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski prosząc przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Kapłanów, Świętego Marka i naszych Świętych Patronów o dalszą Boża opiekę i błogosławieństwo, o dary Ducha Świętego, zdrowie i wszelką pomyślność w intencji ks. wikarego Marka Fenisza w dniu urodzin.

NIEDZIELA 2.04.2023r. – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
7.00 Za + męża Macieja, ++ z rodzin Górnik i Kowalik.
9.00 ZA PARAFIAN.
11.00 Za ++ Franciszka Lemcio, Piotra Lemcio i Małgorzatę Sitko, rodziców Mariannę i Eugeniusza Kuć i ++ z rodziny.
15.15 GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM.
16.00 Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze z okazji 70 rocznicy urodzin Barbary Krajewskiej.

Poniedziałek 3.04.2023r. – WIELKI PONIEDZIAŁEK
7.00 Za + Franciszka Piegza, syna Łukasza, ++ z rodziny Piegza, Kus.
17.00 1. Za ++ synów Roberta i Kazimierza, synową Krystynę, męża Ryszarda Kowalczuk, rodziców Kowalczuk, braci Jana, Władysława, Józefa, Kazimierza Jania, rodziców Klementynę i Władysława Jania, babcię Agatę i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Weronikę Sekuła (od synowej Gosi oraz wnuczek Natalii i Izabeli).

Wtorek 4.04.2023r. – WIELKI WTOREK
7.00 Za ++ Irenę, Jana. Andrzeja Ferdyan, Aleksandra, Krzysztofa Piątek, ++ z rodzin Ferdyan, Urbańczyk i Piątek.
17.00 Za + Mariana Gorywoda, ++ Annę i Jana Kałusek, 2 synowe, 3 synów, ++ z rodzin Kałusek i Wolny, i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 5.04.2023r. – WIELKA ŚRODA
7.00 Za ++ rodziców Celestynę i Michała.
8.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji dla uczniów klas od IV-VIII i liceum.
10.30 Msza św. na zakończenie rekolekcji dla dzieci klas I, II i III.
17.00 Za ++ Łucję, Leona, Ernesta Szmid, Jacka, Jana i Stanisława Kozik i z rodzin Szmid, Wziętek, Kozik.

Czwartek 6.04.2023r. – WIELKI CZWARTEK
18.00 MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ.

Piątek 7.04.2023r. – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
10.00 Droga krzyżowa dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.
15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
17.15 Nabożeństwo drogi krzyżowej.
18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ.

Sobota 8.04.2023r. WIELKA SOBOTA
10.00 Adoracja dla dzieci przedszkolnych i szkolnych z poświęceniem pokarmów na stół wielkanocny.
19.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
17.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ.

NIEDZIELA 9.04.2023r. NIEDZIELA WIELKANOCY ZMARWTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
7.00 Za + Renatę Frei.
9.00 ZA PARAFIAN.
11.00 Dziękczynna i o błogosławieństwo Boże w rodzinie Gajda.
15.30 NIESZPORY ŚWIĄTECZNE Z NOWENNĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
16.00 Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski, dar życia, prosząc przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy, Aniołów Stróżów i św. Jana Pawła II o zdrowie i wszelka pomyślność w intencji Wiolety w dniu 40 urodzin i córki Oliwii z okazji 4 urodzin.

 

Dane kontaktowe Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży: Ks. Łukasz Płaszewski, Adres do korespondencji: skr. poczt. 206, 40-950 Katowice, tel. 519 318 959, mail: delegat.dm@katowicka.pl

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu-Zdroju umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”.