Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

13 – 19 Czerwiec 2021 r.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

O godz. 15.30 Nieszpory niedzielne.

DZISIAJ W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” polecamy opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W GAZETCE „PRZYJAŹŃ”: Rozważania na temat Serca Jezusowego oraz Koronka do NSPJ i Akt poświęcenia nardu polskiego Sercu Jezusowemu.

W tygodniu

We wtorek o godz. 16.15 Modlitwy Grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W piątek 18 dzień miesiąca – po mszy św. porannej odmówimy modlitwy za wstawiennictwem błogosławionej Karoliny Kózkówny. Jest to zarazem III piątek miesiąca – po mszy świętej wieczornej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę Dzień Patrona – po mszy św. rano i w czasie nabożeństwa na zakończenie Adoracji odmówimy modlitwy za wstawiennictwem Świętego Józefa.

W sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym czasie okazja do spowiedzi św.); o 16.45 Nabożeństwo; o 20.30 Apel Jasnogórski.

W przyszłą niedziele na Mszy świętej o godz. 16.00 udzielony zostanie sakrament chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 15.30 w kościele.

Koleta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Inne Ogłoszenia

 

Z okazji Roku Świętego Józefa i ogłoszenia naszego kościoła kościołem jubileuszowym, wydaliśmy okolicznościowe kartki (na eleganckim papierze; z okolicznościowym nadrukiem i pieczęcią naszej parafii). Kartki są do sprzedaży w komplecie (8 kartek w cenie 10 zł.). Prosimy nie rozpakowywać kompletów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne parafii. Kartki znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.

 

MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA – PAPIEŻA LEONA XIII
Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

 

Nauki Przedmałżeńskie:

Dni Skupienia:
Poradnia Życia Rodzinnego – należy umówić się telefonicznie: 534 123 470.

INTENCJE MSZALNE

NIEDZIELA 13.06.2021r. – 11 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 Za + Martę Warlewską w rocznicę śmierci, ++ Jadwigę i Józefa Witoś oraz ++ z rodzin Witoś, Nachlik.
9.00 Za + ojca Stanisława Szymik w 13 rocznicę śmierci.
11.00 W intencji Kręgów Domowego Kościoła.
15.30 NIESZPORY NIEDZIELNE.
16.00 Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski i dar życia, prosząc za wstawiennictwem MB o dalszą Boża opiekę i błogosławieństwo w intencji Anity oraz przez wstawiennictwo Świętego Józefa i Aniołów Stróżów o dar mowy dla Leona i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

Poniedziałek 14.06.2021r. – Wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika
7.00 Za + Franciszka Zdziebło, rodziców Annę i Antoniego Zdziebło, męża Stanisława, ++ z rodziny Zdziebło i Kazimierza Podeszwę.
17.00 Za + Józefa Ignacek w 3 rocznicę śmierci i ++ z rodzin Ignacek i Gajda.

Wtorek 15.06.2021r. – Dzień powszedni
7.00 zarezerwowana.
17.00 Za ++ Gertrudę i Augustyna Wziętek, Edwarda i Damiana Szewczyk, Mateuszka Śmigielskiego, ++ z rodzin Brudny, Szewczyk, Wziętek,

Środa 16.06.2021r. – Dzień powszedni
7.00 Za ++ Annę i Pawła Gorywoda, rodzeństwo, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.00 Za ++ rodziców, rodzeństwo z obu stron, ++ z rodzin Leśniak i Grociak.

Czwartek 17.06.2021r. – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
7.00 Za + Małgorzatę Gajda w 16 rocznicę śmierci, męża Hieronima, rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa Fajkis, Gajda i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.00 Za + Gertrudę Wziętek, męża Augustyna, Izydora Krypczyk oraz Czesława Malara.

Piątek 18.06.2021r. – Dzień powszedni
7.00 Za + Juliana Morgaś (od sąsiadów z ulicy Wyspiańskiego 9 i 11).
17.00 Za + Marię Kiełbasa w 1 rocznicę śmierci.

Sobota 19.06.2021r. – Dzień powszedni
7.00 Za + Edwarda Barszczyk (od żony, dzieci, wnuków i prawnuków).
16.00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
16.45 NABOŻEŃSTWO.
17.00 Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo w intencji Jana Duman z okazji 70 rocznicy urodzin.
20.30 APEL JASNOGÓRSKI.

NIEDZIELA 20.06.2021r. – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 W intencji Katarzyny i Andrzeja z okazji rocznicy ślubu.
9.00 Za + Justynę Bzdon w rocznicę śmierci, + ojca Jakuba Nowak.
11.00 Za ++ Annę, Franciszka i Marka Gamża ++ z rodziny i z pokrewieństwa.
15.30 NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
16.00 Chrzty: Kobiela Szymon, Siatkowska Alicja.
Roczki: Stochniałek Pola.

 

Dane kontaktowe Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży: Ks. Łukasz Płaszewski, Adres do korespondencji: skr. poczt. 206, 40-950 Katowice, tel. 519 318 959, mail: delegat.dm@katowicka.pl

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu-Zdroju umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”.