Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

19 – 25 Wrzesień 2021 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIŚ NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 9.00 W SPOSÓB SZCZEGÓLNY OKAZUJEMY PANU BOGU WDZIĘCZNOŚĆ ZA TEGOROCZNE PLONY ZIEMI. Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za to, by nikomu dziś nie brakowało chleba. Dzielmy się nim, jak nas nauczył Jezus Chrystus, który codziennie karmi nas swoim Ciałem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

O godz. 15.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Na mszy św. o 16.00 udzielony zostanie Sakrament Chrztu Świętego.

DZISIAJ W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kardynała Van Thuana. Jest do nabycia „GOŚCIA EXTRA”, w cenie 10 zł., w całości poświęconego Prymasowi Tysiąclecia i matce Czackiej. W GAZETCE „PRZYJAŹŃ”: Kolejna część artykułu: „Portret Prymasa Tysiąclecia”. Ponadto: Słownik pojęć religijnych, kolejna Koronka i modlitwy oraz Myśli. POLECAMY także książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”, w cenie 10 zł.

W tygodniu

We wtorek o 16.15 Modlitwy Grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W czwartek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Po mszy świętej porannej i wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. o. Pio. Odtąd nabożeństwa ku czci św. o. Pio odbywać się będą 23 dnia każdego miesiąca (a nie jak dotąd w czwarty wtorek miesiąca).

W czwartek o godz. 10.00 w salce pod kościołem odbędzie się Spotkanie dla Seniorów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym czasie okazja do spowiedzi św.); o 16.45 Nabożeństwo; o 20.30 Apel Jasnogórski.

W sobotę odbędzie się Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie to rozpocznie się w kościele po mszy świętej wieczornej.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Inne Ogłoszenia

Pragnę przypomnieć, że w poniedziałek 18 października br. udzielony zostanie sakrament bierzmowania tegorocznym absolwentom szkoły podstawowej, czyli aktualnie uczniom pierwszych klas szkół zawodowych i średnich. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek 24 września o godz. 18.00 w naszym parafialnym kościele. Obecność obowiązkowa dla tych osób, które wyrażają zgodę przyjęcia tegoż sakramentu w wyżej podanym terminie.

SPOTKANIA PRZED UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA
Spotkania te dotyczą aktualnych kandydatów do przyjęcia bierzmowania w poniedziałek 18 października (tegorocznych absolwentów ósmych klas szkoły podstawowej).

 11 PAŹDZIERNIK 2021r. (poniedziałek), GODZINA 18.30: Spotkanie dla Rodziców i świadków kandydatów do bierzmowania – tegorocznych absolwentów klas ósmych szkoły podstawowej.
 15 PAŹDZIERNIK 2021r. (piątek), GODZINA 19.00: Próba dla kandydatów do bierzmowania oraz ich świadków (w miarę możliwości).
 16 PAŹDZIERNIK 2021r.(sobota), GODZINA 16.00: Okazja do spowiedzi świętej.

Z okazji Roku Świętego Józefa i ogłoszenia naszego kościoła kościołem jubileuszowym, wydaliśmy okolicznościowe kartki (na eleganckim papierze; z okolicznościowym nadrukiem i pieczęcią naszej parafii). Kartki są do sprzedaży w komplecie (8 kartek w cenie 10 zł.). Prosimy nie rozpakowywać kompletów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele charytatywne parafii. Kartki znajdują się na stoliku z tyłu kościoła.
ZACHĘCAM TAKŻE DO NABYCIA KSIĄŻKI „WSZYSTKO O ŚWIĘTYM JÓZEFIE”, w której znajdziemy między innymi takie tematy: Święty Józef w Nowym Testamencie, Apokryfy o świętym Józefie oraz Święty Józef w nauczaniu papieży. Książki wystawione są na stoliku z tyłu kościoła. Cena 5 zł.

MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA – PAPIEŻA LEONA XIII
Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

 

Nauki Przedmałżeńskie:

Dni Skupienia:
Poradnia Życia Rodzinnego – należy umówić się telefonicznie: 534 123 470 – dotyczy narzeczonych TYLKO z naszej parafii (ewentualnie tych par, które w naszym kościele będą zawierali sakramentalny związek małżeński).

INTENCJE MSZALNE

Sobota 18.09.2021r.
ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI, PATRONA POLSKI
7.00 Za + Henryka Oleś z prośba o dar Nieba (od koleżanek z Publicznego Przedszkola Nr 3).
13.00 W intencji nowożeńców: Balas Wojciech i Gawin Aleksandra.
17.00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
17.45 NABOŻEŃSTWO.
17.00 Za + ojca Ernesta Płonka oraz ++ z pokrewieństwa.
20.30 APEL JASNOGÓRSKI.

NIEDZIELA 26.09.2021r. – 25 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 Za ++ Gertrudę i Leona Warlewskich oraz ++ z rodzin Warlewski Sobieralski.
9.00 DOŻYNKI PARAFIALNE.
11.00 Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą Boża opiekę z okazji 80 rocznicy Jana Henicz.
Błogosławieństwo rocznego dziecka: Wasilewska Martyn.
15.30 NIESZPORY NIEDZIELNE.
16.00 Chrzty: Zelder Filip, Żagan Lilianna.
Błogosławieństwo rocznego dziecka: Bekus Julia Blanka.

Poniedziałek 20.09.2021r.
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang
7.00 Za + męża Andrzeja Chmiel w 1 rocznicę śmierci (od żony i dzieci).
17.00 Za + Edytę Jany w 3 rocznicę śmierci.

Wtorek 21.09.2021r.
ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MATEUSZA, APOSTOŁA i EWANGELISTY
7.00 Za + Mariana Gorywoda w rocznicę śmierci.
17.00 Za + męża Stanisława Kuś.

Środa 22.09.2021r. – Dzień powszedni
7.00 Za + Ernesta Szmidt na pamiątkę urodzin.
17.00 Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Stanisława i Anastazji z okazji urodzin.

Czwartek 23.09.2021r. – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny
7.00 Za + Hieronima Gajda w 11 rocznicę śmierci, żonę Małgorzatę, ++ rodziców z obu stron, ++ z pokrewieństwa Gajda, Fajkis i dusze w czyśćcu cierpiące.
17.00 Za + Krystynę Szlęg w 6 rocznicę śmierci, syna Artura, zięcia Mirosława Woś,
braci Włodzimierza, Longina, Bogusława i Ryszarda Szlęg, Wiesława Zasępa,
++ z rodzin Szlęg, Ślusarczyk, Chrząszcz i ++ sąsiadów.

Piątek 24.09.2021r. – Dzień powszedni
7.00 Za + matkę Stanisławę Dołhan w 1 rocznicę śmierci, ojca Władysława, braci Zbigniewa i Ryszarda i ++ z rodziny.
17.00 Za + męża Władysława Sikora na pamiątkę urodzin, synową Kingę, zięcia Romana, ++ rodziców z obu stron, ++ z rodzin Sulewskich, Domurat, Sikora, sąsiadów Zofię i Jana Krawczyk, + Ireneusza i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 25.09.2021r. – Dzień powszedni
7.00 Za + syna Artura Polny w 1 rocznicę śmierci.
16.00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
16.45 NABOŻEŃSTWO.
17.00 Za + Mirosława Kiełbasa, matkę Marię i ++ z rodziny Kiełbasa, Holewik.
20.30 APEL JASNOGÓRSKI.

NIEDZIELA 26.09.2021r. – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 Za + Józefa Skromblewicz w 22 rocznicę śmierci, ++ z rodzin Skromblewicz, Borowski.
9.00 Za + Helenę Michalczyk w 1 rocznicę śmierci.
11.00 Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Pięknej Miłości z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo w intencji Mileny i Wojciecha Dudzik z okazji 5 rocznicy ślubu.
15.30 NIESZPORY NIEDZIELNE.
16.00 Za + Annelizę Marcol na pamiątkę urodzin, ++ z rodzin Marcol i Matera i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Dane kontaktowe Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży: Ks. Łukasz Płaszewski, Adres do korespondencji: skr. poczt. 206, 40-950 Katowice, tel. 519 318 959, mail: delegat.dm@katowicka.pl

„Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu-Zdroju umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa”.