Liturgiczna Służba Ołtarza

Kim jest Ministrant? Ministrant służy przy ołtarzu. Ale czy tylko przy ołtarzu jest ministrantem?

Bycie ministrantem zobowiązuje także do postawy w szkole, do pomocy kolegom czy przyjaciołom. Słowo ministrant „brzmi dumnie” – ale nie każdy młody człowiek jest zdolny aż do takich poświęceń. Przez bycie ministrantem zbliżamy się do Królestwa Bożego, czyli do świętości. Wzorowy ministrant stara się być na swojej służbie i wypełniać swoje obowiązki.

Jeśli chciałbyś służyć Panu Bogu przy ołtarzu, przyjdź na spotkanie, które ma miejsce w każdą sobotę o 9:00. Spotkanie rozpoczynamy modlitwą, a następnie rozchodzimy się do grup formacyjnych przydzielonych zawsze na początku roku szkolnego. Po trzech miesiącach formacji sprawdzamy swoją wiedzę za pomocą biegu samarytańskiego.
Ministranci co roku biorą udział w rozgrywkach dekanalnych w piłce nożnej o Puchar Dziekana dekanatu Jastrzębie Zdrój. W roku 2001 zajęli w nich III miejsce, jak dotąd najlepsze. Uczestniczyli także w rozgrywkach o Puchar Archidiecezji. 9 czerwca 2007 roku w Jedłowniku nasi ministranci ze szkoły podstawowej doszli do ćwierćfinały. Natomiast 12 czerwca 2010 roku drużyna ministrantów z gimnazjum uczestniczyła w finałowym Turnieju w Piekarach Śląskich.

W czasie wakacji ministranci wyjeżdżają na wspólne wakacje, między innymi do Zawoi, Brennej i do Białego Dunajca. W zimie organizowany jest co roku kulig. Niektórzy spośród ministrantów wyjeżdżają w czasie wakacji na rekolekcje ministranckie.

Ministranci