Chór Parafialny „Nadzieja”

W październiku 1995 roku zorganizowany został w parafii Tydzień Kulturalny. Wystąpiły między innymi liczne chóry z dekanatu jastrzębskiego, a także jeden chór z Czech. Wtedy powstała myśl, aby powstał chór także w naszej parafii.

chor-nadzieja
Podjęto próbę jego utworzenia. Na początek udało się zebrać 16 osób. Pod koniec października 1995 roku odbyło się pierwsze spotkanie z p. dyrygent Gabrielą Gwiszcz. Chór liczy 30 osób. Prezesem Chóru jest p. Krystyna Kałamejka. Pierwszym prezesem chóru był Józef Słomnicki, następnie Władysław Tutak i Marek Boryczka. Chórzyści uświetniają najważniejsze uroczystości parafialne, ale także występują gościnnie. Wymienić można chociażby Festiwal im. Ks. Anzelma Skrobola, czy też coroczny (w okresie kolędowym) przegląd chórów naszego dekanatu. Ponadto nasz Chór śpiewał w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, wystąpił też podczas Koncertu Charytatywnego w SP nr 3 w Jastrzębiu Zdroju. Uczestniczył także w roku 2002 w XI Tyskich Wieczorach Kolędowych.
Chór może poszczycić się posiadaniem swojego Sztandaru, który został poświęcony w uroczystość Świętej Cecylii 1998 roku. Na jednej stronie tego sztandaru, na żółtym tle widnieje postać św. Cecylii przy harfie, na drugiej na niebieskim tle – nasz zabytkowy kościół.
W niedzielę 22 listopada 2015 roku o 9.00 została odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 20-lecia istnienia parafialnego „Chóru”. Chórzyści, wraz z panią dyrygent oraz prezes Chóru, otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz książki z tej okazji.
W sobotę 16 stycznia 2016 roku odbył się w naszym kościele Koncert Kolęd, w którym uczestniczyli nasi Chórzyści oraz Zespół „Jastrzymbioki”.

Wkrótce po tym wydarzeniu Chór „Nadzieja” przestał istnieć.